Osvědčení pro hru na hřišti od ČGF v ČR – Zelená karta

Analýza švihu, chippování, puttování, pitchování – získejte Vaše osvědčení pro hru na hřišti od ČGF na kurzu v Čechách. Heart of Golf k tomu poskytuje ideální podmínky s množstvím různých hřišť. Díky jednomu z našich jedinečných kurzů na HCP 54 s pro-trenérem nestojí Vašemu úspěchu už nic v cestě.

Osvědčení pro hru na hřišti od ČGF v ČR – Zelená karta

Osvědčení od ČGF (neboli zelená karta) je vydáváno dle oficiálních směrnic ČGF (České golfové federace). Toto osvědčení je jakýmsi "řidičským průkazem" platným a uznávaným na všech zúčastněných golfových areálech v Německu. Osvědčení požadované v ČR odpovídá obsahově v Německu osvědčení DGV (Platzreife) nazývanému také jen Platzreife (DGV zelená karta).

Zkoušku k získání osvědčení (zelené karty) můžete složit v jednom z našich golfových kurzů na HCP 54 nebo v rámci jednotlivých tréninkových hodin s golfovým pro-trenérem. Při úspěšné účasti na kurzu získáte písemné potvrzení – osvědčení pro hru na hřišti (zelenou kartu), se kterým můžete začít ihned hrát na zúčastněných golfových hřištích v ČR, Rakousku a Německu.

Obsah zkoušky pro získání osvědčení (HCP 54)

Osvědčení zahrnuje teoretické a praktické znalosti, které se naučíte v některém z našich golfových kurzů na HCP 54 a své znalosti prokážete u zkoušky. Teoretickou zkoušku složíte v golfové škole golfového klubu. Na základě úspěšného složení zkoušky prokážete, že umíte hrát golf bezchybně a dle pravidel.

Mohu hrát s osvědčením ČGF kdekoli?

Golfové kluby si ustanovily, že hru na svém hřišti povolí v zásadě pouze takovým golfistům, kteří jsou schopni vedle osvědčení ČGF prokázat i členství v nejméně jednom dalším golfovém klubu. Členství v golfovém klubu můžete také získat formou členství na dálku.

Osvědčení ČGF jako takové vás ještě neopravňuje hrát na golfových hřištích. Abyste mohl začít hrát, musíte se ucházet o povolení ke hře, a to buď na základě členství v golfovém klubu, nebo jako host, zaplacením hracího poplatku (green fee).